האם התנועה פוגעת בחיי האהבה שלכם?

מאמר בוילג' וויס מניו-יורק על תערוכה חדשה שהיא חלק ממאבק לשנות את סדרי העדיפויות בתכנון רחובות בניו-יורק, ולתת יותר מרחב להולכי רגל, לפעילות אנושית ולאופניים. יש ממנה קישורים לאתרים של התנועה לרנסנס עירוני בניו-יורק שמובילה את המאבק,וקישור לסרטון שמראה את האפשרויות לחידוש חיי העיר על ידי הקטנת השטחים למכוניות והרחבתם לצורך תנועת הולכי רגל ופעילות.

קישור חובה לראש העיר שלכם.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

  • יודן רופא  On 20 בפברואר 2006 at 13:34

    אין שום ספק שניתן להפעיל תכנית כזו בתל-אביב. אין מדובר בשינויים רדיקליים כמו סגירת רחובות לגמרי לתנועה, למעט במקרים חריגים. מדובר בשינויים קלים כמו הורדת נתיב או הצרתו, והעברת השטחים הנדרשים להולכי רגל, במקרים אחרים ניתן להפקיע את החצרות הקדמיות הנפוצות בתל-אביב, ולהפוך אותם לחלק מן המרחב של הולכי הרגל. זו לא שאלה של גודל המרחב הפיזי, אלא של הבנה שאם רוצים עיר אנושית, צריך להעניק את השטח ברחובות קודם כל להולכי הרגל, ורק בעדיפות שניה לרכב. כמובן, שצריך לפתח לצורך זה גם את התחבורה הציבורית.

  • גיא  On 18 בפברואר 2006 at 18:57

    נתוני הפתיחה אינם מבטיחים – כיום החנייה ברחובות כמעט בלתי נמנעת (אלא אם יצומצם מספר כלי הרכב) – ואני גם נוטה להאמין שהרחובות בעיר צרים באופן משמעותי בהשוואה לניו-יורק וכך גם הכבישים. כמו כן, מבנה הרחובות בעיר הוא כזה שאינו מאפשר ויתור מהותי על נתיבים קיימים (לגבי הטיעון הזה אינני בטוח. מטבע הדברים, עם הרבה אומץ ותעוזה אכן ניתן לוותר על כמה מצירי התנועה המשניים בעיר).

    בכל אופן, יש כאן רעיונות שכדאי, חשוב וצריך לשקול בחיוב. גם שינוי קוסמטי קטן הוא פתח לשינויים גדולים בהמשך.

    יש חשיבות לאיזון אדם-מכונית. בזה אין ספק. השאלה היא האם אחד צריך לבוא על חשבון השני – ומה מידת הסיכון ליצירת עומסי תנועה בלתי צפויים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: