לא לחניון התת-קרקעי; לא להרס ככר רבין

אם ביום הבחירות תהיו בככר רבין, החברה להגנת הטבע תקיים שם פעילות נגד החניון התת-קרקעי המתוכנן בככר. יתקיימו סיורים במסלול סביב הכיכר להלן תכנית הסיורים:

מסביב לככר ב- 60 דקות – סיור אזרחי בתל-אביב

מסלול הסיור: יציאה מכיכר רבין, שדרות ח"ן – העיר הלבנה, כיכר התזמורת – הבימה, היכל התרבות וגן יעקב וחזרה דרך רחובות קטנים וציוריים.

להלן מועדי הסיורים:

יום ראשון, 26.3.06
סיור ראשון – 19:00 – 20:00
סיור שני – 20:30 – 21:30

יום שני, 27.3.06
סיור ראשון – 19:00 – 20:00
סיור שני – 20:30 – 21:30

יום שלישי, 28.3.06 – יום הבחירות
סיור ראשון – 13:00 – 14:00
סיור שני – 14:30 – 15:30
סיור שלישי – 17:00 – 18:00
סיור רביעי – 18:30 – 19:30

מצ"ב דף העמדה של החברה בנוגע לחניון שאני מסכים איתו לחלוטין.

כיכר רבין היא הכיכר הלאומית של ישראל. בה מתקיימות האסיפות, העצרות, וההפגנות הגדולות ביותר. זוהי ככר העם – בשמחה, בעצב ובמחאה.
בימים אלה עיריית ת"א-יפו מקדמת תכנית להקמת "חניון רבין", תכנית לפיה תיהרס כיכר רבין כפי שאנו מכירים אותה, ומתחתיה יבנה חניון בן 5 קומות של 2,000 מקומות חנייה.
מדוע יש לומר לא לתוכנית?
o התכנית תשנה את פני הכיכר כפי שאנו מכירים אותה היום: ממרחב פתוח לעצרות והתאספויות לחצר אחורית של חניון ענק, מלאה במבנים לכניסה ויציאת מכוניות ופתחי פליטה לזיהום האוויר הנפלט מהחניון.
o התוכנית תפגע באיכות החיים של התושבים: 2,000 מקומות חנייה נוספים משמעם 2,000 מכוניות נוספות שינועו באזור הככר, יעמדו בפקקים בכניסות לחניון ויוסיפו לבעיות הרעש וזיהום האוויר אשר כבר כיום גורם לתחלואה של למעלה מ-28,000 ילדים בשנה.
o התוכנית אינה פותרת את מצוקת החנייה של תושבי האזור: העירייה אינה מבטיחה כי החניון יהיה חניון חופשי לתושבים. כבר כיום קיימים באיזור 24 חניונים המספקים למעלה מ-10,000 מקומות חניה בתשלום הנמצאים בתפוסה חלקית בלבד ביום ובלילה, כמו חניון גן העיר. כספי הציבור של התושבים יכולים להיות מופנים לטובת תוכנית חנייה אלטרנטיבית אשר תקל על התושבים.
o התוכנית אינה פותרת את בעיית התחבורה בתל אביב: הקמת החניון רק תגדיל את הפקקים באזור הכיכר עקב כניסה נוספת של מכוניות למרכז העיר. החניון פוגע בתוכנית הרכבת הקלה מכיוון שהוא ממוקם על התוואי שלה, מסיבה זו גם משרד התחבורה קבע כי הוא מתנגד להקמת החניון.
o לא נערך תהליך של שיתוף ציבור אמיתי אשר מאפשר לתושבים ללמוד את התכנית לעומק, לשאול שאלות, ולהשפיע על התכנית. על אף שנערך דיון ציבורי לפני כשנה וחצי (לאחר שבית משפט הורה על כך), עד היום לא הוסבר על-ידי עיריית ת"א-יפו כיצד היא מתכוונת ליישם את ההמלצות וההשגות לתכנית שעלו בדיון.
יש לומר כן לקידום תחבורה ציבורית ידידותית בתל אביב ולפתרון אמיתי למצוקת החנייה של התושבים.
מה ניתן לעשות?
הצטרף לעצומה עליה חתמו למעלה מ-10,000 איש, שלח מכתב לחברי ועדת ההתנגדויות אשר אמורים להכריע האם לאשר את התוכנית, תלה שלט על המרפסת.

פנה/י עכשיו לחברה להגנת הטבע בת"א: 03-5660960. tlv2@spni.org.il

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: