כנס מרחב מתחיל עוד ארבעה ימים

ממש בקרוב, עוד ארבעה ימים יתחיל כנס "מרחב" יהיה בו מכל טוב.

בכנס נציג במגוון דרכים את תשובותינו לאופנים שבהם ניתן לבנות בישראל ערים שנעים לחיות בהן, ערים הומניות, הרמוניות ובנות קיימא. נעשה זו בארבע ערוצים:

בראש וראשונה מושבי המליאה שבהם יוצגו דוגמאות של כלים ופרוייקטים מהעולם שיכולים לשמש לנו השראה ודוגמא. במושבים אלה ירצו אורחינו מחו"ל: Jaime Lerner, Ralph Zucker, Gabriele Tagliaventi, Heather Smith, Michael Mehaffy, ו- Luigi Mollo, וכן אורחי הכבוד מהארץ: שמואל גלבהרט, איזבל מקסוול, יוסי בן-ארצי, אבי ירום, מיקי מנספלד ושלמה לחיאני.

 ערוץ שני הוא סדרת מושבים שכותרתם היא: כלים לעירוניות ושבהם מוצג לראשונה "ארגז הכלים" לעירוניות מתחדשת שעליו אנו עובדים בשנה האחרונה. הרצאות אלה הן בבחינת טיוטא ראשונה למשנתה של "מרחב" והצגתן בפניכם ותגובותיכם ישמשו אותנו בחיזוקה וחידודה לקראת יצירת מדריך לעירוניות מתחדשת בישראל. מגוון הנושאים הוא גדול, ועוקב אחרי עקרונות מרחב כפי שהם מופיעים באמנה.

 ערוץ שלישי הוא הצגת פרוייקטים ותוכניות של התחדשות עירונית בישראל, כמו גם היבטי מדיניות, תשתית ותחבורה של העיר המתחדשת. במושבים אלה ניתנת הבמה לשותפינו בכנס. במסגרת מושבים אלה יוצגו פרוייקטים של התחדשות עירונית בירושלים, תל-אביב, נתניה והרצליה. דוגמאות חיוביות של מגורים עירוניים בארץ ובאירופה, פרוייקטים עירוניים של נתיבי איילון, התוכנית להסעת המונים בחיפה, ומסמכי מדיניות של נ.ת.ע. יידונו נושאים של תחיקה ובקרת תכנון, ודימוי העיר בתנועה. יוצגו פרוייקטים תיירותיים כמנוף להתחדשות עירונית ופרוייקטים של התחדשות עירונית ביוזמה ומימון חברת החשמל.

הערוץ האחרון הוא התנסות פעילה בכלים אלה במהלך ארבע סדנאות לתכנון בהשתתפות הציבור. סדנא אחת תעסוק בפיתוח אסטרטגיה למינוף העיר חיפה כעיר המבוססת על השכלה גבוהה, חדשנות טכנולוגית והמפגש ביניהם ובין מיקומה המיוחד של העיר כעיר נמל וחוף. הסדנאות האחרות תעסוקנה באחדות משכונות העיר הזקוקות להתחדשות: הדר הכרמל, ואדי ניסנס ועין הים. הכנס ינעל בשני מושבים: בראשון יוצגו תוצרי סדנאות התכנון בשכונות, ולאחריו יוצגו תוצרי הסדנא האסטרטגית ויתקיים רב-שיח על מינוף חיפה במאה ה – 21 כעיר אוניברסיטאית.

לכל מי שהחיים בעיר יקרים לו, ולמי שעתיד הערים בישראל חשוב לו. בלינק המצורף ניתן למצוא את כל האינפורמציה על הכנס 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: